Iulian Popescu, președintele PNL Târgu Jiu a transmis că in perioada următoare va fi anunțat candidatul pentru primăria municipiului Târgu Jiu. Acesta spune că strategia exista, însă așteaptă hotărârea privind comasarea alegerilor.
“Strategia este definită, dar contează foarte mult ce se întâmpla la București pe comasarea alegerilor și este un aspect de care trebuie să ținem cont pentru ca poate să influențeze în mod semnificativ strategia pe care am constituit-o până acum legat de abordarea alegerilor locale din Târgu Jiu. Legat de desemnarea candidatului este o chestiune de una două săptămâni când acest lucru se va realiza. Așteptăm acum cu interes rezultatul final al negocierilor din coaliție în ceea ce privește comasarea alegerilor.
Acesta este punctul principal în funcție de care ne vom recalibra calendarul.
(..)
E o declarație politică, orice politician face declarații încercând să-și încurajeze activul de partid. Dl Romanescu nu e nici la prima exagerare, este acum în tabăra PSD, despre care acum câțiva ani le-a spus că i-a nimicit, ca le aprinde lumânarea, că le-a adus coliva
E o declarație în stilul caracteristic domnului Romanescu.
Eu pot să vorbesc despre obiectivele mele și ale PNL Târgu Jiu și PNL Gorj.
Noi am declarat că ne dorim să câștigam toate alegerile și acest lucru se trasează și pentru Târgu Jiu.
Acum…declarația Dl Romanescu, are ca public ținta activul PSD Târgu Jiu. “, a declarat Iulian Popescu, președintele PNL Târgu Jiu, pentru Radio Infinit.

