Bătaie de joc la adresa directorului școlii din Bumbești Pițic! După ce l-au „scurs pe surse” candidat la alegerile parțiale, social democrații s-au răzgândit și vor să desemneze competitorul în baza unui sondaj. Viorel Popescu ia în calcul să nu mai candideze, chiar dacă va fi cotat bine în studiul sociologic, pentru că-l nemulțumește atitudinea unor lideri ai PSD Gorj care nu-l vor candidat.
Surse din rândul social democraților susțin că Mihai Weber este cel care se împotrivește candidaturii lui Viorel Popescu pe motiv că n-ar fi „omul lui”.
Alegerile parțiale de la Bumbești Pițic vor avea loc, cel mai probabil, pe data de 20 iunie 2021.