Recidivistul Moța Marius Narcis, cel care și-a petrecut adolescenta prin detenție a încasat 15 ani de închisoare cu executare pentru trei fapte de maxima gravitate. Este vorba despre tâlhărie calificată, lipsire de libertate și evadare, asta după ce în martie luase 8 ani și patru luni cu executare tot pentru tâlhărie calificată în formă continuată. Nici această ultimă sentința nici cea de ieri nu sunt definitive. Ambele dosare au trecut doar de instanțele de fond de la Judecătoria Târgu Jiu. Acesta nu se poate apropia de victimă și timp de cinci ani nu poate fi ales și nu poate ocupa funcții.
- Advertisment -