Strigăt de ajutor pentru un fost fotbalist, actual antrenor. Florin Bejinaru are nevoie de sprijin pentru a depăși o perioadă grea pe care o traversează. A suferit o intervenție chirugicală într-o clinică din Capitală, iar acum trebuie să urmeze un tratament în străinătate, un tratament extrem de costisitor.
“Dragi români,haideți să sprijinim urgent un PANDUR adevărat!
Nu demult, o veste tristă a cuprins întreaga suflare panduristă, atât din Gorj, cât și din întreaga țară:minunatul și loialul fost fotbalist și actual antrenor, Florin Bejinaru, cu o activitate neîntreruptă, de peste 30 de ani, sub culorile îndrăgitei grupări sportive, a suferit o intervenție chirurgicală complicată într-un spital bucureștean.
În acest moment dificil, drumul sigur pentru viață, trebuie urmat într-o clinică de specialitate din străinătate, iar suma de 30 de mii de euro necesară urgent este peste puterea materială a familiei sale.
Haideți să ne mobilizăm cu toții, panduriști, oameni simpli sau iubitori de fotbal și de performanță, și să-l ajutăm pe acest OM special, dedicat atâta amar de vreme echipei sale favorite, Pandurii Târgu Jiu, dragostea gorjeană de pretutindeni!
BEJINARU FLORIN CONSTANTIN
Cont : RO24BACX0000001709993000
deschis la UNICREDIT ȚIRIAC BANK S.A.”, au transmis apropiații pe rețelele de socializare.