Nicu Bunoaica a inițiat, luni, un protest la Complexul Energetic Oltenia, pentru desființarea posturilor de inspectori sociali.
A avut lângă el mai puțin de zece protestatari, care au cerut echități salariale în CEO. Managerul CEO, Daniel Burlan discutat cu protestatarii și le-a ascultat nemulțumirile. Aceștia i-au spus lui Burlan că nu se poate permite că la SE Rovinari, Jean Popescu, care este maistru și șef la pompieri să aibă clasă salarială la fel că un inginer, peste 50. Mai precis respectivul ar încasa peste 7000 de lei salariu.
Burlan a spus că va vedea daca se confirma aceasta situație. Protestele vor continua, spune Bunoaica, și zilele următoare.