Mihai Stoica, Președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, este îngrozit de felul în care arată gazonul de la Târgu Jiu.
Acesta consideră că starea dezastruoasă a gazonului ar putea afecta partida cu FC U Craiova.
„Miercuri jucăm la 19:30 cu PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu, iar vineri după amiază ne întoarcem în ţară. Cu Craiova în deplasare, la Târgu Jiu, unde am rugat pe cineva să meargă şi să filmeze.
Nu vreţi să ştiţi cum arată gazonul. Oribil…Înţeleg că firma care se ocupă a promis că se va prezenta în condiţii impecabile, dar am marii dubii, pentru că am văzut cum arată acum. Arată foarte rău, dar să sperăm că… Sunt parcuri pentru concerte”, a declarat Mihai Stoica, pentru Orange Sport.
Meciul din etapa 1 a Ligii 1 de fotbal dintre FCU Craiova și FCSB se va disputa pe 16 Iulie, la Târgu Jiu, pe Stadionul Municipal.