17.2 C
Județul Gorj
joi, mai 28, 2026
- Advertisment -
AcasăEvenimentI-a venit rău la volan! Trecătorii au anunțat poliția

I-a venit rău la volan! Trecătorii au anunțat poliția

Situație mai puțin obișnuită în județul Gorj. Un bărbat de 50 de ani, din municipiul Târgu Jiu, a fost văzut de trecători, la volan, într-o stare nu tocmai bună. Speriați de această situație, oamenii au anunțat Poliția. Autoturismul a fost verificat, iar oamenii legii și-au dat seama că de fapt, starea de rău se datora faptului că bărbatul era mort de beat. Acesta avea o alcoolemie de 0,91 mg/l alcool pur în aerul expirat.

“Polițiștii din cadrul Secției 8 Poliție Rurală Stoina au fost sesizați prin apel de urgență, despre faptul că pe DN 67 B se află un autoturism staționat, iar șoferul este posibil să nu se simtă bine.

Polițiștii deplasați la fața locului au identificat un bărbat de 50 de ani, din municipiul Târgu Jiu, care ar fi condus un autoturism pe DN 67 B, din direcția Hurezani – Târgu-Cărbunești.

Testarea cu aparatul etilotest a indicat o valoare de 0,91 mg/l alcool pur în aerul expirat, conducătorul auto fiind condus la o unitate medicală pentru a-i fi recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul pe drumurile publice, de către o persoană aflată sub influența alcoolului.”, transmite IPJ Gorj.

 

Similare:

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

ULTIMA ORĂ

Recent Comments

UN VOTANT DEZAMAGIT DE SCURSORI SI JUSTITIE INCHIPUITA pe Romanescu, cu PSD în suflet, cu PNL…în gură
Cetățean plătitor de biruri la primărie. pe Romanescu și Nodea, denunțați la parchet